דיור מוגן לבני זוג

דיור מוגן לבני זוג

תיאור מפעלותיו של אוגוסטוס האלוהי הוא כתובת המיוחסת לאוגוסטוס קיסר ובה דיוקן עצמי ופירוט הישגיו של

אחת השאלות הראשונות שעולות כאשר מגיעים לגיל השלישי, היא האם כדאי לעבור לדיור מוגן, או שמא מוטב להישאר בבית. כאשר מדובר בזוג קשישים, השאלה מורכבת עוד יותר – האם החדר יתאים להם? האם ימצאו סביבה תומכת גם לזוגות? מה היתרונות שבמעבר לדיור מוגן זוגי? ועוד שאלות רבות שהתשובות אליהן – במאמר שלפניכם.

מעבר של בני זוג לדיור מוגן

דיור מוגן כבר מזמן אינו מיועד לקשישים מבוגרים בלבד. גם בני 60+ הנחשבים לקשישים צעירים מגיעים לדיור מוגן, בעיקר בשביל החברה. האפשרות לקבל יחידת דיור מרווחת המתאימה לשניים, הפכה את הדיור המוגן לזוגות לצעד נפוץ ומקובל בקרב קשישים רבים בישראל. היתרון הברור של דיור מוגן לזוגות טמון בקבלת יחידת דיור פרטית ומרווחת המהווה עבורם בית לכל דבר, בה הם יכולים אף לארח את המשפחה והחברים.

איכות חיים, שלווה ונחת

הדיור המוגן המודרני כבר מזמן אינו שייך לסטיגמה של בית האבות העצוב והאפרורי. להפך – דיור מוגן כיום בנוי בצורה דומה להפליא לבית מלון, או בית הבראה אסתטי ונעים לשהות בו. רבים המגיעים לדיור מוגן לזוגות, זוכים לשלוות נפש שמקורה בראש ובראשונה בביטחון האישי המסופק להם: הדאגה לצרכים היומיומיים, חיי החברה והתרבות הנגלים לפניהם, טיפולים רפואיים זמינים מסביב לשעון, לחצני מצוקה בחדרים, סביבה מוגנת ונוחה, רמת אבטחה גבוהה וכמובן – תחזוקה וניקיון יומיומיים של החדרים ושל המתחם כולו. מכאן שהמעבר הזוגי לדיור מוגן יכול להוות צעד חיובי לבני הזוג, אשר יכולים ללא ספק לדמיין כאילו עזבו את ביתם לטובת נופש זוגי מהנה ומפנק.

לשמור על פעילות ועצמאות – יחד ולחוד

כאמור, דיור מוגן מעניק לאנשי הגיל השלישי אפשרות לחיים עצמאיים, פעילים וחברתיים. יחד עם זאת, לכל אחד מאיתנו העדפות שונות לגבי פעילויות פנאי וקשרים חברתיים, גם כאשר מדובר בזוג. דיור מוגן מציע שפע של פעילויות וחוגים – החל מהרצאות מרתקות, הופעות, טיולים, ערבי בידור, פעילות גופנית, סדנאות פנאי, הקרנות סרטים, מסיבות ימי הולדת וחגים ועוד. דיור מוגן לזוגות מאפשר לכל אחד מהקשישים למצוא את הפעילות המועדפת עליו – בין אם ירצה לקחת בה חלק בשניים או בנפרד.

ביטחון טיפולי

אחד היתרונות החשובים ביותר של דיור מוגן לזוגות הינו בביטחון הרפואי והטיפולי שדיור מוגן מעניק. חשוב לזכור כי בגיל מבוגר לא קל לשאת באחריות גדולה, במיוחד כאשר מדובר בטיפול באדם אחר. כאשר מגיעים לדיור מוגן לזוגות נמצאים בסביבה בטוחה, כך שגם אם אחד מבני הזוג חווה ירידה בתפקוד, עומס הטיפול לא נופל על בן/בת הזוג.

רוצים לקרוא עוד בנושא ?

למאמר אודות דיור מוגן בתל אביב כנסו לכאן

למאמר אודות דיור מוגן יוקרתי כנסו לכאן

מגזין הזהב