דיור מוגן

דיור מוגן

בית גיל הזהב ת"א

דיור מוגן, תקופת הגיל השלישי היא תקופה נפלאה, שבה אנחנו יכולים ליהנות מחיים עשירים מלאי חברה ותוכן. 

יחד עם זאת, השינויים במצבנו הפיזי ולפעמים גם הנפשי מביאים איתם את הצורך בסביבה תומכת ובטוחה כדי לקיים חיי חברה ופעילויות תרבות ופנאי. 

אחת הסיבות המרכזיות למעבר לדיור המוגן היא הבדידות. הקושי בהתמודדות עם החברים שהולכים ופוחתים, הילדים שעסוקים בחייהם שלהם ולעתים ההידרדרות הפיזית שמשפיעה על הרצון והיכולת לצאת מהבית ולבלות . 

החיים בדיור שכזה הם חיים מלאים, נוחים ומהנים; כל יום יש לוח זמנים של פעילויות רבות כגון התעמלות, קרמיקה, מופעי מוסיקה, הרצאות, טיולים, מסיבות ריקודים ועוד. יש מסעדה שמגישה שלוש ארוחות ביום וכמובן ארוחות שישי, חגים ושבת כך שאפשר להרגיש ממש כמו בבית מלון! 

המרפאה עובדת 24 שעות ביממה כאשר בחלק מהיום ניתן לפגוש רופא, ותמיד צוות אמהות הבית נכונות לסייע ולעמוד לרשות הדיירים בכל דבר ועניין. 

סיבה נוספת אשר מניעה את בני הגיל השלישי לעבור לדיור מוגן הינה הרצון להתקרב לילדים. עם השנים הילדים הגיעו למרכז והקושי בלהגיע ולבקר את ההורים התגבר ולכן על מנת להקל על הנושא, מחליטים הגמלאים להתקרב למרכז ותוך כדי ביצוע המהלך הזה , גם לשפר את איכות חייהם. 

סופי השבוע מלאים, יש קבלת שבת ביום שישי ויושבים יחד כל הדיירים עם שירה ושיח אל תוך השבת, בימי שבת אפשר לרדת לפארק הסובב את הבית ולערוך טיול רגלי ביום יפה

הבית ממוקם במיקום מרכזי בגבול תל-אביב גבעתיים, כך שמאוד נוח להגיע לכל מקום בסביבה בעזרת תחבורה ציבורית. כמו כן ממש מתחת לבית יש מרכז מסחרי שיש בו הכל, סופר גדול, חנות ירקות, בית קפה, וכל מה שצריך. האפשרויות למימון הדיור בבית מוגן רבות ומגוונות , ישנם כמה מסלולי תשלום וסוגים שונים של דירות , אנו מתאימים את המגורים ואת התשלום על פי הצרכים והאפשרויות הכלכליות של המבקשים לגור אצלינו.

דיור מוגן תומך

כבעלי ניסיון של מעל 40 שנה במענק טיפול לגיל השלישי, בית גיל הזהב ת״א הקים קומה ייחודית בה ניתנים שירותי תמיכה לדיירים הזקוקים לסיוע וטיפול אישי. במסגרת השירותים כלולים חדר אוכל משותף, פעילויות תרבות ופנאי המותאמת לדיירים ושירות מסור של צוות מטפלים/ות אחראי ומקצועי.

אנו מציעים שירותי תמיכה במסגרת חיים עצמאיים, הכוללים תמיכה מלאה בהתאמה אישית לדרישות ולצרכים של כל אחד מהדיירים שלנו. אנו מאמינים שלכל אחד מאיתנו מגיע ליהנות מסגרת המתאימה לחייו באופן מלא. כל דייר בבית שלנו יכול לקיים חיים עצמאים ולקבל את התמיכה לה הוא זקוק באופן נקודתי ובהתאמה אישית. זו הסיבה שבנינו את מערך הדיור המוגן התומך, המאפשר ליהנות מכל העולמות – כל העצמאות שתרצו לצד כל התמיכה שתצטרכו.

תסמיני אירוע מוחי

למי מתאים דיור מוגן תומך?

 • שירותי התמיכה מתאימים לדיירים שזקוקים לסיוע ותמיכה בביצוען של פעולות יומיומיות, אך עם זאת הם מעוניינים ומסוגלים לשמור על מסגרת חיים עצמאית, בדירה פרטית.
 • דיירים הנמצאים בתקופת החלמה לאחר שחרורם מבית חולים וזקוקים לתמיכה זמנית בביצוע פעולות יומיומיות.

תכנית שירותי התמיכה מותאמת לכל דייר באופן פרסונלי. הדיירים מקבלים עזרה ומעקב רפואי צמוד בכל שעות היממה, לצד שירותי הנוחות של בית גיל הזהב ת”א, כגון רפואה, תזונה, ניקיון, אחזקה, ייעוץ סוציאלי, כביסה, דואר, פיזיותרפיה, ייעוץ וליווי של דיאטנית, טיפוח ויופי. כמו כן, דיירי דיור מוגן תומך נהנים ממגוון חוגים ופעילויות חברתיות, אירועים, והפעלות התעמלות לטיפול היציבה ולחיזוק השרירים.

שירותי דיור מוגן תומך כוללים:

צוות מטפלים/ות 24 שעות ביממה

טלפון נייד מחלקתי זמין 24 שעות עבור בני המשפחה

סיוע בפעילות יומיומית

מעקב יומי של צוות המרפאה

מעקב רופא מידי שבוע ולפי הצורך

דאגה מלאה לתרופות הדייר

בקרה, פיקוח וניהול העבודה של מטפלות מטעם המוסד לביטוח לאומי של הדיירים עפ”י הזכאות באישור שהתקבל מטעמם

מפעילה תעסוקתית כל יום

יעוץ סוציאלי ושירותי רווחה לדיירים ובני משפחותיהם

שירותי מזון מלאים בפיקוח תזונאית מוסמכת

פעילויות תרבות, תעסוקה ופנאי המותאמים לדיירים

שירותי כביסה

Group 69913

מערכת ממוחשבת לקריאות מצוקה וטיפול שוטף

מגזין הזהב

  כתובת: דרך משה דיין 66 תל אביב

  לקבלת פרטים התקשרו 8275* או השאירו פרטים:

  דרך משה דיין 66 תל אביב

  בואו לבקר בבית, להכיר אותנו ולהצטרף למשפחת בית גיל הזהב ת”א

  לקבלת פרטים התקשרו 8275* או השאירו פרטים:

   כתובת: דרך משה דיין 66 תל אביב

   דרך משה דיין 66, תל אביב