בית אבות- מה הוא?

בית אבות

בית אבות- מה הוא?

 

איכות החיים המערבית הולכת ועולה ומבוגרים יכולים כיום ליהנות מחיים שוקקים גם אחרי גיל 60. אבל גם מי שרוצה להעניק לעצמו איכות חיים גבוהה, כך מסתבר, צריך להיות חכם ולהבחין בין האפשרויות השונות הקיימות כיום. "בית אבות" הפך להיות מטבע לשון המייצג את כל סוגי הדיור המיועדים למבוגרים ועם זאת, כל אפשרות דיור הינה בעלת מאפיינים ייחודיים משלה.

 

בית לאבות, אמהות, ומי שביניהם

 

בית שכזה, בכללותו, הינו מרכז מגורים למבוגרים המספק תנאי חיים נוחים, בטוחים ונגישים יותר מאלו המתאפשרים בבית פרטי. עם זאת, תחת המונח נכללים סוגים שונים של צורות מגורים הנבדלים ביניהם באופי המגורים, רמת השירותים הניתנים במקום, היקף השירותים הניתנים בו, רמת הרפואה והנגישות של הטיפולים הרפואיים ועוד.

באמצעות סריקה קצרה נוכל לעמוד על ההבדלים שבין הסוגים השונים של בתי האבות ולדעת טוב יותר אילו מקומות מתאימים יותר ואילו פחות:

 

דיור מוגן קשישים
איכות החיים המערבית הולכת ועולה ומבוגרים יכולים כיום ליהנות מחיים שוקקים גם אחרי גיל 60

 

בית אבות – דיור מוגן

 

בית אבות מסוג דיור מוגן הוא מסוג בית האבות המיועד למבוגרים עצמאיים המעוניינים לקיים אורח חיים דינמי, פעיל ותוסס. מבוגרים אשר להם תחביבים והם משקיעים בהם מזמנם הפנוי, מעורבים בחיי קהילה פעילים ומצליחים לתחזק הגעה קבועה לרופא המשפחה ולבדיקות הרפואיות הנדרשות. מה ההבדל בין דיור מוגן ובין מגורים בבית הפרטי? רמת חיים. רמת החיים בדיור המוגן היא גבוהה הרבה יותר, כוללת מגוון שירותים חברתיים, קולינריים, אינטלקטואליים, יצירתיים ועוד. כמו כן, החיים בדיור מוגן נהנים מסביבה חברתית עשירה המקיפה אותם וכוללת אנשים כמותם.

 

בית אבות לעצמאיים | דיור מוגן לעצמאיים

 

מיועד לעצמאים כשמו כן הוא – מקום המציע מגורים למבוגרים אשר מתנהלים בעצמם ויכולים להתנהל עצמאית. בית אבות לעצמאיים, שלא כמו הדיור המוגן, מציע את כל השירותים הרפואיים ועם זאת, הוא אינו כולל הווי חברתי עשיר ומקיף כמו זה המאפיין את שירותי הדיור המוגן לעצמאיים, הודות להיצע דל יותר של פעילויות חברתיות.

 

בית סיעודי

 

כשמו כן הוא – מציע מקום מגורים הכולל עבור המבוגר הרבה יותר מלינה ואוכל. בית אבות סיעודי מספק לדייריו את כל השירותים הרפואיים הנדרשים במקום עצמו. ולא רק זאת: בית סיעודי שכזה מספק לדיירים את כל השירותים הרפואיים המקיפים ובעיקר במקרים בהם המבוגר עצמו אינו יכול לדאוג לצרכיו הבסיסיים וביניהם אכילה, מקלחת הגונה, לבוש ולמעשה – כל צורך של האדם באשר הוא.

 

 אוכלוסייה מעורבת

 

בתי אבות ובהם אוכלוסייה מעורבת מציעים דיור איכותי, ארוחות חמות, לינה והן טיפולים רפואיים במקום – עבור אוכלוסיות עצמאיות ואוכלוסיות סיעודיות כאחת. בבתי אבות מעורבים לרוב ישנן מספר מחלקות, כאשר כל מחלקה רפואית מתמקדת באוכלוסייה אחת ומספקת לה את השירותים הנדרשים על פי צרכיה הייחודיים.

 

כיצד למצוא בחכמה את המקום המתאים לכם?

 

אם אחד ההורים שלכם או אתם מחפשים בית מחירים שונים יכולים לאפיין בתי אבות שונים. כיצד תדעו מה מתאים לכם ביותר? בשל העלויות הלא מבוטלות של בית שכזה חיפושים המבוצעים על ידכם צריכים להיערך בחכמה ותוך שאילת השאלות הנכונות.

הרשו לעצמכם להתנסות בשהות ובאווירה המוצעת בבתי אבות שונים, עמדו על הצרכים הרפואיים המאפיינים אתכם ותנו לעצמכם להיות נינוחים על מנת לקבל החלטה מושכלת.

בית אבות לעצמאיים
בית שכזה, בכללותו, הינו מרכז מגורים למבוגרים המספק תנאי חיים נוחים, בטוחים ונגישים

 

בית אבות בתל אביב – בית גיל הזהב

דיירי בית גיל הזהב ת”א מנהלים חיים פרטיים ועצמאיים, בדירה נוחה ומרווחת, תוך הנאה מרובה מסביבה תומכת צפו בסרטון אודות בית גיל הזהב תל אביב.

 

מגזין הזהב