בית אבות סיעודי פרטי לעומת ממשלתי: מה ההבדלים

בית אבות סיעודי פרטי

כשבוחרים בית אבות סיעודי ליקיריכם, כדאי לדעת שקיימים שני סוגים עיקריים: בתי אבות פרטיים ובתי אבות ממשלתיים. לכל סוג יש את המאפיינים והיתרונות שלו שיכולים להשפיע באופן משמעותי על איכות השהייה והחוויה הכוללת. אז מה ההבדלים העיקריים בין בית אבות סיעודי פרטי לממשלתי?

 

גמישות והתאמה אישית, לצד איכות ותקנים

 

בית אבות סיעודי פרטי בדרך כלל נמצא בבעלות ובניהול של אנשים, גופים או ארגונים פרטיים. לרוב הוא יציע מידה רבה יותר של גמישות והתאמה אישית מבחינת שירותים ופעילויות המוצעים בו. בתי אבות פרטיים עשויים לספק מגוון רחב יותר של אפשרויות לינה, תכניות טיפול מיוחדות ועוד.

הדבר בא לידי ביטוי לא רק במגוון אלא גם באיכות של השירותים. מוסדות פרטיים מונעים בדרך כלל על ידי תחרות בשוק והצורך לשמור על מוניטין טוב. לכן, גם השירותים והפעילויות המסופקים במקום, יהיו בהתאם.
המגורים ברמה גבוהה יותר, הטיפולים מתקדמים יותר, האוכל איכותי יותר ועוד.

בתי אבות פרטיים הם בעלי זמינות גבוהה יותר ואין צורך להיות בעלי זכאות כלשהי כדי להכנס אליהם. יחד עם זאת, כתוצאה מכך גם העלות של בית אבות סיעודי פרטי היא בהתאם, והיא גבוהה מזו של בית אבות ממשלתי. המיקום, השירותים הניתנים במקום ורמת המגורים הם גורמים שמשפיעים בדרך כלל על המחיר.

 

בית אבות סיעודי פרטי

 

עלות משתלמת, לצד נגישות וזכאות

 

בית אבות ממשלתי, לעומת בית אבות סיעודי פרטי, הוא בדרך כלל בבעלות של גורמים ממשלתיים.
לרוב, הוא משרת אנשים העומדים בקריטריונים מסוימים או כאלה שאין להם את האמצעים הכלכליים לשהות במוסד פרטי, כגון: קשישים בעלי הכנסה נמוכה או אזרחים ותיקים. לכן, העלות שלהם תהיה בדרך כלל משתלמת ומתאימה כמעט לכל כיס.

היתרון המרכזי של בית אבות ממשלתי לעומת בית אבות סיעודי פרטי, הוא שבתי אבות ממשלתיים כפופים לתקנות קפדניות ולפיקוח של סוכנויות ממשלתיות. עליהם לעמוד בסטנדרטים ספציפיים של טיפול, יחסי כוח אדם, פרוטוקולי בטיחות ואמצעי אבטחת איכות שנקבעו על ידי גופים רגולטוריים. זה מהווה יתרון משמעותי מכיוון שזה תורם לתחושת הבטחון שיקיריכם נמצאים במקום בטוח ומפוקח.

האתגר של בית אבות ממשלתי לעומת בית אבות סיעודי פרטי הוא הזמינות. עקב הביקוש הרב ישנן רשימות המתנה, אף לשנים קדימה, וזוהי בעיה בפני עצמה כאשר מדובר בגיל השלישי בו הזמן משחק תפקיד מרכזי.

 

בית אבות סיעודי פרטי

 

הבחירה בין בית אבות סיעודי פרטי לבית אבות ממשלתי כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים כמו עלות, גמישות, התאמה אישית ונגישות. בתי אבות פרטיים מציעים גמישות והתאמה אישית רבה יותר, אך מגיעים עם עלויות גבוהות יותר, בעוד שבתי אבות ממשלתיים מתמקדים במחיר סביר ובשירות אוכלוסיות ספציפיות. חשוב להעריך את המצב הכלכלי שלכם או של יקיריכם, צרכי הטיפול והעדפות שונות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. ערכו מחקר יסודי, בקרו במוסדות שונים והתייעצו עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות או עובדים סוציאליים שיכולים לספק הדרכה במציאת בית האבות המתאים.

בית גיל הזהב מציע פתרונות דיור ברמה הגבוהה ביותר לגיל השלישי, תוך הקפדה על סטנדרטים של בטיחות ומתן תחשוה של בית. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף.

 

בית אבות סיעודי פרטי – סיעודית זהב של בית גיל הזהב תל אביב :

כאן תוכלו למצוא ביטחון בריאותי להורים ושקט נפשי לילדים, המחלקה הסיעודית מנוהלת ע"י פרופ' אדונסקי אברהם מומחה למחלות זקנה וכוללת צוות רפואי 24/7 כולל בדיקות רפואיות שגרתיות לטיפול ומנע. ואפילו שירותי פיזיותרפיה עם חדר פיזיותרפיה מאובזר מובנה במחלקה! לפרטים נוספים אודות המחלקה הסיעודית שלנו צפו בסרטון.

 

מגזין הזהב