ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות

סלון 2 חדרים (Large)

במהלך החיים אנו עוברים הרבה מאוד שינויים כשאחד השינויים המהותיים הינו הזקנה.

אותו שלב בחיים בו אנו מבינים שאיננו יכולים להישאר לבד, החברים מתמעטים, הילדים עסוקים בקריירה ובמשפחה שלהם וכבר לא יכולים להיות אתנו כמו שהיו בעבר ואנחנו מתחילים להפנים שיש רק פתרון אחד. בשלב זה אנו צריכים לבחור מסגרת שתתאים לנו, בהתאם למצב הפיזי ולמצב הנפשי שלנו.

בשלב זה קיימות בעיקר שתי אפשרויות מגורים אפשריות אשר נמדדות על פי יכולתנו הפיננסית ועל פי מצבנו הפיזי נפשי. מסגרות אלו נקראות בית אבות ודיור מוגן. הבחירה בין בית אבות לדיור מוגן מחייבת הבנה מעמיקה בנוגע להבדלים בין השניים. חשוב להכיר אותם כדי לדעת מהי המסגרת המתאימה ביותר עבור יקיריכם.

בית אבות הינו מוסד בפיקוח משרד הרווחה או משרד הבריאות אשר מותאם לאנשים הזקוקים לסיוע כלשהו.

מהו ההבדל המהותי בין דיור מוגן לבית אבות

ההבדל המהותי בין דיור מוגן לבית אבות הוא שבדיור מוגן יכול הדייר להמשיך לנהל אורח חיים עצמאי לפי בחירתו, להתגורר בדירה משלו וליהנות ממגוון הפעילויות וההגנות שמספק הדיור המוגן. ואילו במרבית בתי האבות הדיירים גרים בחדרים עם דיירים נוספים ומושפעים מהפעילות המוכתבת ע"י בית האבות. 

כך גם הסיוע הניתן על ידי הממשלה במימון ההוצאות הדרושות במעבר לבית אבות בהתאם למצב הסוציו-אקונומי של הקשיש ובני משפחתו והסיוע הניתן ע"י משרד הבריאות או משרד הרווחה בהתאם למצבו הבריאותי של הקשיש בקבלת קוד סיעודי.

"בית אבות הינו מוסד בפיקוח משרד הרווחה או משרד הבריאות אשר מותאם לאנשים הזקוקים לסיוע כלשהו"

מהו קוד סיעודי?

הקוד הינו אישור מטעם משרד הבריאות המאשר כי משרד הבריאות מוכן לסייע במימון אשפוזו הסיעודי של הקשיש, הקוד ניתן לקשישים המוגדרים תשושי נפש או סיעודיים.

הקוד מופק על בסיס בחינת המצב הסוציו-אקונומי של בני המשפחה והקשיש עצמו והמצב הנתון בבתי האבות השונים כשהכוונה הינה האם יש מקום (תקן למיטה נוספת) בבתי האבות מוכרים ומפוקחים ע"י משרד הבריאות.

דיור מוגן הינו מסגרת מגורים המותאמת לאנשים בני הגיל השלישי אשר כוללת בתוכה את מגוון השירותים להם אדם מבוגר זקוק תחת קורת גג אחת, באופן המאפשר לקשישים ליהנות מחיים עצמאיים ללא כל הגבלה ביחד עם הביטחון הקיים במסגרת המאפשרת שירותי רפואה, שירותי אבטחה וחברה להיות עימה. אפשרות המגורים בדיור מוגן בדומה לבתי אבות אפשרית בכל רחבי הארץ. 

בשנים האחרונות ניכר כי תוחלת החיים גדלה ויחד איתה כמות הקשישים הנזקקים לסיוע זה או אחר. לצורך זה הוקמו שלוש מסגרות המפעילות דיורים מוגנים:

המגזר הפרטי – מדובר על בתי דיור מוגן ברמה הגבוהה ביותר, הפונים לקהל מטרה מסוים ומציעים להם מגוון רחב של אפשרויות תשלום המותאמות לצרכיהם הפרטיים ולאפשרות העומדת בפניהם.

המגזר הציבורי – חברות דיור ציבורי המסבות בניינים רבים בכדי לתת מענה לצורך העולה מהציבור.

המגזר ההתנדבותי – ארגונים ועמותות המפעילות דיורים מוגנים בעלות דמי כניסה.

כלל האפשרויות הקיימות לבני הגיל השלישי ובני משפחותיהם מסייעות בתהליך קבלת ההחלטה לעשות את הצעד ולעבור למסגרת שבה ההורה הקשיש יוכל לקבל את מגוון השירותים התואמים את צרכיו בדיור המוגן או בבית האבות לפי בחירתם.

על מנת להקל על קבלת החלטה – בית גיל הזהב ת"א מציע לכם את האפשרות להיכנס לדיור המוגן אצלנו, ללא כל התחייבות מוקדמת וללא הצורך בהפקדה של פיקדונות או סכומי כסף כלשהם. מטרתנו היא לתת לכם לחוות את הנוחות, ההנאה, החברה וכל מה שדיור מוגן יכול להציע ובפרט מה שבית גיל הזהב ת"א מציע לכם. 

בכדי להקל על כניסתכם לבית גיל הזהב ת"א, אנו מציעים לכם להיכנס לדירה מרוהטת באופן מלא בריהוט חדש ומודרני. כל שעליכם לעשות הוא להביא מזוודה עם בגדים ולהרגיש כמו בבית מלון לתקופה של עד 3 חודשים.

"כלל האפשרויות הקיימות לבני הגיל השלישי ובני משפחותיהם מסייעות בתהליך קבלת ההחלטה"

ומה עם הבית שלכם? השאירו את זה לחברת ניהול נכסים לגיל הזהב.

מיד עם כניסתכם לבית גיל הזהב ת"א תחושו באווירה המיוחדת והביתית העוטפת אתכם. צוות מיוחד יעזור בקליטתכם למשפחת בית גיל הזהב ת"א. צוות הקליטה יתמוך בכם לאורך כל הדרך על ידי עזרה ממשית בהכרת הבית, אורחותיו, דייריו, הצוות וכמובן מגוון הפעילויות שיש לנו להציע.

הצוות ידאג להכיר לכם חברים חדשים, לשתף אתכם בפעילויות לפי בקשתכם, כשהכל מתבצע תוך תשומת לב אישית עם הרבה חום ואהבה.

מגזין הזהב