בתי אבות בישראל – מה הסטנדרט הנדרש?

בתי אבות בישראל

בתי האבות בישראל ממלאים תפקיד קריטי במתן טיפול לבני הגיל השלישי. הם מספקים לדיירים טיפול רפואי מסביב לשעון, סיוע בפעילויות יומיומיות, הזדמנות למעורבות חברתית והעשרת שעות הפנאי. בארץ ישנם בתי אבות פרטיים וממשלתיים וכולם נדרשים לעמוד בתקנים מסוימים כדי להבטיח את שלומם ובטיחותם של הדיירים. על סטנדרטים של בתי אבות בישראל אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

 

הליך הרישוי של בתי אבות בישראל

בראש ובראשונה מחויבים כל בתי האבות בישראל בהנפקת רישיון עסק. גורמי הרישוי המחייבים באישור לבתי אבות הם משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. חוקי הרישוי שמים את הדגש על בטיחות הדיירים במהלך שגרת היומיום במקום.
בעזרת צוות של מפקחי עבודה, עובדים סוציאליים, אחיות סיעוד מוסמכות, צוות רפואי הכולל רופאים מתחומים שונים ומנהלת בית האבות נבדקת שמירת חוקי הרישוי.

 

רמת כוח אדם

אחת הדרישות החשובות ביותר לבתי אבות היא רמת כוח האדם. משרד הבריאות דורש שבכל בית אבות יהיו מספיק אנשי צוות מוסמכים ומיומנים כדי להבטיח שהדיירים יקבלו את הטיפול והתמיכה הנדרשים. כוח האדם כולל אחיות מוסמכות, אחיות מעשיות מורשות ובמקרה של בתי אבות סיעודיים גם עוזרי סיעוד מוסמכים.
מצבת כוח האדם צריכה להבטיח שיש מספיק כוח אדם כדי לטפל בדיירים. זאת ועוד, היחס של הצוות לכל לדייר ודייר חייב להיות כזה שיבטיח כי הוא יקבל את מלוא תשומת הלב והטיפול הדרושים לו.

 

ציוד ומתקנים מתאימים

בנוסף לרמת כוח האדם, בתי אבות בישראל נדרשים להחזיק בציוד רפואי הכולל בלוני חמצן ומוניטורים של מדדים חיוניים, כמו גם מתקנים מיוחדים על מנת לספק מגורים נאותים לדיירים.

 

טיפול רפואי

בתי אבות בישראל חייבים להיות ערוכים להענקת טיפול רפואי איכותי לדיירים. זה כולל, בין היתר, ערכות רפואיות שוטפות, טיפול תרופתי וטיפולים שונים במידת הצורך.

 

בטיחות

סטנדרט חשוב נוסף לבתי אבות בישראל הוא שמירה על הבטיחות כדי שדיירי הבית יחושו בטוחים ומוגנים בסביבת מגוריהם. לבתי אבות חייבת להיות מדיניות ברורה ונהלים למניעת תאונות, פציעות ותקריות אחרות. שמירה על בטיחות כוללת בדיקות בטיחות שוטפות, תוכניות תרחיש לשעת חירום והכשרת הצוות כיצד להגיב למקרי חירום.

 

ניקיון והיגיינה

אחד הסטנדרטים החשובים בכלל ובבתי אבות בפרט הוא ניקיון והיגיינה. המקום צריך להיות נקי ומתוחזק היטב, עם שגרת ניקוי וחיטוי קבועות של השטחים המשותפים, חדרי הדיירים וחדרי האמבטיה. גם הצוות עצמו צריך להקפיד על היגיינה ברמה גבוהה ולהפעיל אמצעי בקרת זיהומים כדי למנוע התפשטות של מחלות.

 

מפגשים חברתיים ופעילויות

אחד המאפיינים הבולטים של בתי אבות ודיור מוגן יוקרתי הוא האווירה המשפחתית והמפגשים החברתיים לצד פעילויות מעשירות הממלאות את שעות הפנאי. כדי לספק חווית שהייה מגוונת ומעצימה, בתי דיור מוגן מחויבים לספק לדיירים הזדמנויות לסוציאליזציה ופעילויות שונות כגון טיולים, אירועים והפעלות המקדמות אינטראקציה ומעורבות חברתית. לדיירי דיור מוגן בתל אביב ניתנת גישה למגוון פעילויות המקדמות רווחה פיזית, נפשית ורגשית.

 

טיפול בתלונות

בתי אבות ובתי דיור מוגן צריכים שתהיה להם מדיניות ונהלים ברורים לטיפול בתלונות ולכן, עליהם להעמיד לרשות הדיירים מערכת לטיפול בתלונות ולפתרון בעיות בזמן וביעילות.
הדיירים ומשפחותיהם אמורים להרגיש בנוח להביע את חששותיהם ולדעת שיתייחסו אליהם ברצינות.

 

בתי אבות בישראל - משפחה

 

מחפשים בית אבות איכותי במרכז תל אביב ? הגעתם למקום הנכון בית גיל הזהב תל אביב כאן בשבילכם. לקבלת פרטים ומידע אודות מסלולי ההצטרפות שלנו הקליקו כאן או התקשרו *8275

מגזין הזהב