דיור מוגן מחירים עלויות ואופן התשלום

ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות

דיור מוגן מחירים ועלויות

הבחירה של אנשי הגיל השלישי לשנות את סביבת מגוריהם, לעזוב את ביתם ולעבור לסביבה נוחה ונעימה יותר היא מגמה הולכת וגוברת בעשור האחרון, ולא בכדי. פתרונות הדיור המוצעים כיום לבני גיל הזהב, ובראשם הדיור המוגן, מאפשרים להם ליהנות מאיכות חיים גבוהה ומסגרת חברתית עם אנשים נוספים בני גילם, פעילויות חברתיות, חוגים ופנאי ועוד מגוון רחב של שירותים שונים ברמות מחירים שונות ובהתאם לצרכים. על הדיירים חלה החובה לממן את עלות השהייה, את השירותים השונים ואת המגורים ביחידות הדיור הפרטיות של הדיור המוגן.

אך השאלה אינה רק בדבר עלויות דיור מוגן, או מה זול ומה יקר, אלא יש לשים את האצבע דווקא על יחסי עלות-תועלת ולשאול מהם סוגי השירותים שמקבלים, מהם סוגי המסלולים השונים לתשלום, אפשרויות המימון ועוד.

ממה מורכבות עלויות דיור מוגן?

עלויות דיור מוגן מורכבות ממספר פרמטרים: מיקום גיאוגרפי כאשר לרב, מחירים באזור המרכז, ירושלים והשרון יהיו גבוהים יותר; רמת היוקרה של הדיור המוגן וגודל החדרים; רמת השירותים והמתקנים המוצעים בו; המוניטין של בית הדיור המוגן. אם פעם דיור מוגן נחשב בגדר חלום של רב בני גיל הזהב, הרי שכיום בתי הדיור המוגן בישראל השכילו ללכת לקראת לקוחותיהם ולהתאים לכל כיס את מסלול המימון האופטימלי עבורו.

איך לבחור מסלול תשלום?

בתי הדיור המוגן בישראל מציעים מגוון רחב של מסלולי תשלום ואופציות למימון – מסלול פיקדון, מסלול תשלום דמי כניסה, מסלול תשלום חודשי, מסלולים משולבים ואף מסלול רכישה, כאשר כל אחד מהמסלולים מציע תנאים משתנים, אחוזי שחיקה שונים וגובה דמי אחזקה חודשית משתנה. 

לא כל מסלול מתאים לכל אחד, אלא יש לחשב את האופציה האופטימלית עבורכם בהתאם ליכולת הכלכלית. לא כל בתי הדיור המוגן מאפשרים את כל סוגי המסלולים, אך במידה והבחירה אפשרית, יש לקחת את כל עלויות הדיור המוגן בחשבון, להתחשב ביתרונות ובחסרונות של כל מסלול בהתאם לצרכים וליכולות של השייר ובני משפחתו ולעשות בחירה מושכלת. 

כמו כן, תמיד ניתן לנהל משא ומתן מול הנהלת הדיור המוגן בכל הנוגע לעלויות דיור מוגן, מבצעים ושילובי מסלולים, ובכך להתאים את התוצאות ככל האפשר ליכולות הכלכליות של הדיירים ובני משפחתם.

מתעניינים בדיור מוגן ? בדיור מוגן בתל אביב ? צרו איתנו קשר ונדאג לתת לכם את כל המסלולים המידע והמחירים האטרקטיביים ביותר.

מגזין הזהב