בית אבות סיעודי- כל מה שרצית לדעת

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי- כל מה שרצית לדעת

 

ישנם שלושה סוגים של בית אבות סיעודי, כל אחד הינו בעל התמחות שונה:

בית אבות סיעודי: האחד הוא בית אבות סיעודי במתכונתו הבסיסית ביותר.

בית אבות לתשושי נפש: בית אבות לסובלים ממחלות כרוניות וזקוקים לליווי.

בית אבות לסיעודיים מורכבים: בית אבות המיועד למבוגרים הסובלים ממחלה נפשית או עצבית.

 

החשיבות של בית אבות עבור מבוגרים

 

מבוגרים וקשישים מתמודדים עם תופעות רפואיות אשר לעתים הופכות להיות קשות ביותר עבור המבוגר עצמו. נשיאת הגוף הכואב, התמודדות עם ניוון שרירים, בדידות, תנועות לא רצוניות ועוד – כל אלו מהווים חלק מהשגרה השוטפת של מבוגרים שהחלו את תהליך ההזדקנות.

בעוד שבתי אבות "רגילים" מספקים שירותים רפואיים איכותיים לדיירים, לרבות ארוחות חמות ואפילו ערבי עניין, מבוגרים הזקוקים לליווי צמוד אינם יכולים להסתפק בשירותים של ארוחות חמות בלבד. עבור מבוגרים אלו, יש צורך בשירותים סיעודיים.

 

מה הוא מצב סיעודי?

 

זקנה הינה חלק בלתי נפרד מחיינו.  למרות שהתרבות הפוסט מודרנית מקדשת את הצעירים וסוגדת לנעורי נצח, התבגרות, הזדקנות והן זיקנה – הם שלבים המחמיאים לחכמה שצבר האדם בחיים, הניסיון והכישורים הייחודיים שלו. אלו רק הולכים ומשתבחים עם השנים.

למרבה הצער, בשלבים המאוחרים יותר של החיים הגוף מתקשה בנשיאת כובדו עצמו. חולה סיעודי הוא מי שנזקק לטיפול תומך סביב השעון, לרבות בפעולות בסיסיות כמו אכילה ושתייה, מקלחת ועוד. בעוד שהעולם המערבי מתקדם בקצב דינמי ומהיר, בתי אבות סיעודיים מספקים שירותים אלו למבוגרים בקצב שלהם, בהתאם לצרכים האישיים שלהם.

 

סוגים שונים של בתי אבות סיעודיים

 

רגע לפני שבודקים מה עונה על הצורך שלנו בצורה המדויקת ביותר, חשוב להכיר ולעמוד על ההבדלים שבין סוגי בתי האבות הסיעודיים השונים. כל אחד הינו מאפיינים ייחודיים משלו ולפיכך, הוא מחזיק באנשי המקצוע המתמחים בתחום הספציפי, הציוד הטכנולוגיה הדרוש, לוח הזמנים העונה על הצרכים הספציפיים של מבוגרים מאוכלוסיה מסוימת ועוד. בידקו איזה מסוגי בתי האבות הסיעודיים מתאים לכם ביותר:

 

בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים מספקים שירותים אלו למבוגרים בקצב שלהם, בהתאם לצרכים האישיים שלהם.

בית אבות סיעודי

 

הוא לעתים ה"הצלה" של מבוגרים הזקוקים כל כך לשירותים בסיסיים ויום יומיים. בית אבות סיעודי מספק שירותים שונים ומגוונים כמו הלבשה, רחצה, ניידות בתוך הבית ומחוצה לו, אכילה, מעבר מהמיטה לכיסא ולהפך, עמידה, ישיבה והליכה ועוד. בתי אבות סיעודיים ברוב המקרים מיועדים לקשישים בעלי נכויות שונות או מבוגרים הסובלים ממחלה כרונית. הודות לטיפולים המוענקים בבית אבות סיעודי, הדיירים מקבלים טיפול יום יומי וכן השגחה רפואית צמודה.

 

בית אבות לתשושי נפש

 

המיועד לתשושי נפש הוא מקום המיועד לקשישים ומבוגרים הסובלים ממחלה נפשית או עצבית המקשה על ניהול אורח חיים עצמאי. תחת ההגדרה "תשוש נפש" נכנסות אבחנות כמו: אלצהיימר, דמנציה, לקות שכלית וכיו"ב.

 

בית אבות לחולים סיעודיים מורכבים

 

מצב "סיעודי מורכב" מתאר את מצבם של קשישים הזקוקים להשגחה רפואית צמודה לאורך כל היממה וכן ליווי צמוד של מטפלים, אנשי מקצוע, מומחים רפואיים ועוד. בית אבות לחולים סיעודיים כולל גם טיפולים רפואיים ברמה מידית. אלו כוללים זונדה, עירויים, מתן תרופות באופן מידי ועוד.

חשוב לזכור כי בחיפוש בית אבות סיעודי מחירים המוצעים לפניכם יכולים להיות בטווח רחב ביותר ולפיכך, אל תתפשרו על עומק הבדיקה שאתם עורכים כדי לדעת שאתם יכולים להיות בטוחים.

 

בית אבות סיעודי
מצב "סיעודי מורכב" מתאר את מצבם של קשישים הזקוקים להשגחה רפואית צמודה לאורך כל היממה

מגזין הזהב