אומרים שתל-אביב יקרה, לא לבני גיל הזהב

Grandparents,And,Grandchild,Sitting,And,Eating,An,Ice,Cream

מאת: שולמית בן זאב

אומרים שתל-אביב יקרה… אבל לא לבני גיל הזהב! ותשאלו את רבקה, שושנה ובתיה, שלוש הגראציות מ"בית גיל הזהב ת"א!

את שלוש הגראציות, רבקה, שושנה ובתיה, הגימלאיות העליזות, אני פוגשת מידי פעם במספרה שלי בתל-אביב. ניסיתי להבין מה מקור האנרגיות ושמחת החיים שלהן. הן כבר בפנסיה, אבל ממש לא משועממות, להיפך, תמיד ביחד, צוחקות ומבלות. שאלתי אם הן מהסביבה, והן הצביעו על המגדל הלבן שמולנו – בית גיל הזהב ת"א, הדיור המוגן שעל גבול ת"א-רמת-גן -גבעתיים. שם הן גרות, כל אחת בדירה משלה. אגב, הן היו בדרך לשופינג בתל-אביב.

"אני לא מוכנה לעזוב את העיר, חיפשתי רק משהו קרוב לת"א ולילדים" אמרה שושנה: "אני אוהבת לעשות שופינג בעזריאלי ובסנטר וגם בשוק הכרמל. חוץ מזה יש לי את הקצב שלי והמכולת של יוסקה שאצלו אני קונה כבר 20 שנה, ובעיקר קופת החולים ששם כולם מכירים אותי, אין לי כוח עכשיו להחליף. מצד שני, להישאר לבד בבית נמאס לי. בית גיל הזהב ת"א היה פתרון אידיאלי בשבילי. אני ממשיכה לחיות בתל אביב כמו שהייתי רגילה כל החיים. גם נשארתי קרוב לילדים, וגם זכיתי בהמון חברים חדשים. כן, יש לי חבר חדש שפגשתי כאן במועדון", אמרה וקרצה.

"אפשר גם בלי למכור את הדירה, ובלי לבזבז את הירושה של הילדים… " אמרה רבקה, שהתאלמנה לפני שבע שנים. "היה לי קשה להסתובב בבית הריק, הזיכרונות הציקו… מצד אחד חבל היה למכור את הדירה, זו בכל זאת הירושה של הילדים, ומצד שני לא רציתי לעבור לסביבה לא מוכרת, הרי גרתי בגבעתיים 35 שנה. דיברתי עם הילדים, והחלטנו לחפש דיור מוגן. הכי קרוב היה "בית גיל הזהב ת"א", זה היה יותר פשוט ממה שחשבנו. החסכונות הספיקו לתשלום דמי הכניסה, ומכיוון שלא הייתי צריכה למכור את הדירה, אני משכירה אותה, ובשכ"ד שאני מקבלת אני משלמת את האחזקה החודשית כאן.

"הדברים הטובים באים בחבילות קטנות", אמרה בתיה וסיפרה על דירת הסטודיו שלה בבית גיל הזהב ת"א. "חשבתי שיהיה לי קשה להסתדר בדירת סטודיו אחרי שגרתי כל החיים בדירת 4 חדרים, אבל היום אני רק נהנית. קיבלתי כל מה שאני צריכה בלי תוספת תשלום: טלוויזיה 50 אינץ' ענקית, מקרר, מיקרו, כיריים, מיטה. הכל חדש, את האלטע זאכען שלי השארתי בדירה שאני משכירה… חוץ מזה, את יודעת, כל החיים דאגתי לאחרים, עכשיו יש מי שדואג לי. יש כאן השגחה רפואית 24 שעות, ואנשי צוות מקסימים שמוכנים לעזור בכל רגע. צריך להחליף נורה?! באים לעזור. סתימה בכיור? האינסטלאטור בדרך. השלט של הטלוויזיה תקוע?! טלפון לקבלה ובאים ומסדרים. זה מה שנקרא שרות".

מגזין הזהב