השאירו פרטים
התקשרו

לבד על הגג שבתות וחגים – דיור מוגן בית גיל הזהב ת"א

"לבד על הגג שבתות וחגים" שרה נורית גלרון בקולה הנוגה, ונוגעת בנקודה מאוד כואבת אך מוכרת, הבדידות. גם את או אתה, שקוראים שורות אלו, מרגישים לפעמים לבד? שאין למי לפנות, ואין מי שיגיש עזרה, או שסתם אין עם מי לצאת לבילוי? אינכם היחידים. אפילו זוגות בגיל השלישי חשים בדידות, שלא לדבר על האלמנים והאלמנות. הם נשארים עם בית ריק וחלל גדול בלב. אצלם תחושת הבדידות מלווה בתחושות קשות של אבל, כאב ואובדן. גם העובדה שיש בנים ובנות, נכדים ונינים לא פותרת את הבעיה, ולא בגלל שהמשפחה "רעה" חס וחלילה.

הסיבה פשוטה הרבה יותר. החיים המודרניים מאוד תובעניים, וכל בני המשפחה באמת מאוד עסוקים. כל אחד נלחם את מלחמת ההישרדות שלו, וכולם דחוקים מאוד בזמן. לפעמים בני המשפחה גרים בישובים רחוקים או אפילו בחו"ל, וההשלכות הישירות לכך הן שאתם, בני גיל הזהב, מוצאים את עצמכם לבד בין ארבעת הקירות, משוועים לחברה. לרוב גם מעגל החברים הולך ומצטמצם, בגלל מחלות, וויתור על רישיון נהיגה ולצערנו אפילו אובדן החברים.  טבעי שאתם מחפשים דרך להוציא את עצמכם ממעגל הבדידות ולשפר את איכות החיים.

דיור מוגן – פתרון קלאסי לבדידות

הפתרון הקלאסי לבעיית הבדידות הוא מעבר למגורים במסגרת דיור מוגן. אין ספק שכבר חשבתם על זה לא פעם, ובצדק. השאלה היא כמובן לאן כדאי לעבור. מי שגר באיזור תל-אביב – רמת-גן – גבעתיים ורוצה להישאר בסביבה, כדי לא להחליף קופת-חולים, להמשיך ללכת לאותה מספרה ולהמשיך לגור בסביבה המוכרת לו, מוזמן לבדוק את האפשרות לעבור לבית גיל הזהב ת"א. ביקשנו לערוך ביקור במקום, ומאוד התרשמנו. בלובי ובגינה המטופחת יושבים הדיירים חבורות-חבורות מסביב לשולחנות ומשוחחים. בהרצאות – מאזינים ביחד, לטיולים – נוסעים ביחד, במופעים ובטיולים – נהנים ביחד, לשופינג בתל אביב – נוסעים ביחד, ובמועדון ריקודי הזהב – רוקדים ושורפים את הרחבה ביחד.

לאן שלא פונים יש פעילות חברתית, לא צריך להתאמץ למצוא חברים, הם כאן, והם בגילכם. למי שרוצה להפיג את הבדידות ולגור בסביבה מגוננת ובטוחה, עם השגחה רפואית 24 שעות וצוות מסור שמוכן לסייע בכל שעה, בית גיל הזהב ת"א הוא ללא ספק הפתרון, שם אף פעם לא תהיו לבד.

בית גיל הזהב