השאירו פרטים
התקשרו

מועדון הברידג'

משחק הברידג' מלבד היותו מהנה ודרך נפלאה לבלות עם חברים, הוא גם אמצעי נהדר לשיפור יכולות הזכרון. למשחק ברידג' דרושים ארבעה שחקנים המחולקים לשני זוגות ומשחקים משחק חברתי המבוסס על הגיון, דמיון ומחשבה נכונה.

בבית גיל הזהב ת"א, תוכלו להצטרף לקבוצות למידה למתחילים או מתקדמים בהתאם לידע שלכם. בנוסף, ניתן להצטרף לתחרויות המתקיימות במהלך השנה המאפשרות הן משחק ידידותי והן אתגרי.

המועדון פעיל בימי שני, רביעי ושישי.
יום ב: 9:00 ברידג'- לימוד ומשחק למתקדמים
יום ד: 15:00 ברידג'- לימוד ומשחק למתחילים – 16:00 ברידג'- לימוד ומשחק למתקדמים
יום ו: 9:00 ברידג'- משחק תחרותי למתקדמים

לפרטים: עפרה כרמל, מנהלת התרבות : 03-6300888

 

מועדון ברידג'

ירידה בזכרון עם העלייה בגיל היא תופעה נורמלית – ועדיין מטרידה מביכה ומקשה על החיים. ביכולות הריכוז והקשב שלנו פוגמים גם מצבי מתח ולחץ , תזונה לקויה וכמובן גיל. אז מה אפשר לעשות? מסתבר שלא מעט…בין השאר הגיע הזמן לעשות "התעמלות למוח" ולצרוך "מזון למחשבה".

אחת הטקטיקות הידועות כגורמות לשיפור הזיכרון ויכולות החשיבה, היא משחק הברידג'.

משחק הברידג' מתבסס בחלקו על יכולות חשיבה וזכרון המהווים "התעמלות למוח" ומאפשרים כבר מגיל צעיר לשפר את שרירי הזכרון והמחשבה.

אז מהו בעצם משחק הברידג'?

ברידג'- ברידג' הוא משחק קלפים מבוסס לקיחות, משחק חשיבה וענף ספורט לא אולימפי. במשחק משתתפים ארבעה שחקנים , המחולקים לשני זוגות יריבים . בני הזוג יושבים זה מול זה . לאחר שלב מקדמי של חלוקת חפיסת הקלפים בין השחקנים , כך שכל שחקן מקבל 13 קלפים , מתחיל המשחק. המשחק מורכב משני חלקים עיקריים: הכרזה וביצוע. השלב הראשון ; שלב ההכרזה, דומה למכרז : אחד הזוגות זוכה בחוזה , בו הוא מתחייב לקחת מספר לקיחות ( בין 13-17) כדי לזכות בנקודות שמוענקות בגין עמידה בחוזה . בשלב הביצוע, ( המשחק ), כל זוג מנסה לזכות במספר לקוחות מקסימלי , כאשר הזוג שזכה בחוזה מנסה לזכות במספר הלקיחות אליו התחייב או יותר. ומנגד, הזוג היריב , מנסה להכשיל את ביצוע החוזה, באמצעות זכיה במספר לקיחות , שיותיר לזוג האחר מספר לקיחות קטן מזה שהתחייב לקחת.

מאחר ומשחק הברידג' הוא משחק שמשחקים בקבוצות, מלבד יכולות הזכרון אשר נתרמות מכך, אנחנו גם מבלים עם חברים ובעצם הופכים את הפעולה גם לבילוי חברתי וגם לפעולה שמשפרת עבורנו את הבריאות.

ניתן לשחק ברידג' היום במועדונים שונים בעיר , בבית עם חברים, וכמובן במסגרת החיים שלנו בדיור מוגן, עם קבוצת החברים והמשחק הקבועה שלנו.

אצלנו בבית גיל הזהב ת"א, כל יום החל מהשעה 16:00 , מרבית הדיירים יורדים לתה ועוגה במועדון המרכזי. פוגשים את החברים ומסתדרים בקבוצות המשחק שלנו. המשחק המרכזי האהוב על כולם הוא כמובן משחק הברידג', כאשר בנוסף אליו ניתן לשחק רמי קוב, קלפים וכל מה שחפצה נפשנו.

שותים קפה תה, מתעדכנים על חיי היומיום ומשחקים יחד!

מעבר לשגרת הפעילות היומיומית קיימות קבוצות ברידג' למתחילים ולמתקדמים אצלנו בבית, מלבד הדיירים שחברים בקבוצות אלו, אנו פתוחים לארח אורחים חיצוניים לבית אשר מעוניינים בחבר'ה ובמורים מקצועיים אשר מנחים את הקבוצות. הקבוצה שלנו בימי שני היא קבוצה שמתמקדת במשחק, בעוד הקבוצה בימי שישי מתמקדת בפן היותר תחרותי של המשחק וטכניקה והיא מיועדת לשחקנים יותר מנוסים. הקבוצה בימי שני מועברת ע"י שרה, והקבוצה בימי שישי מונחית ע"י נחמיה, ששניהם בעלי נסיון רב בתחום הברידג'. אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו ולהנות באחד מאחר הצהריים של משחק מהנה בתיאום מראש- 03-6300888 ולהתרשם הן מהקבוצה והן מהבית שלנו, שברידג' הינו רק אחת מהפעילויות המעניינות שמתקיימות בבית. בריאות נפשית ועשייה הם מפתח לאריכות חיים ובריאות איתנה!

ברידג' לגיל השלישי