השאירו פרטים
התקשרו

מה הפתרון המתאים: בית אבות או דיור מוגן?

איך יודעים מה הפתרון המתאים?

אם הגעת לגיל הזהב, סביר להניח שאחת השאלות שמעסיקות אותך במיוחד היא איפה לגור: האם להמשיך לגור בבית, לעבור לבית אבות או לעבור לדיור מוגן.

היתרונות בלהישאר בבית ברורים, הסביבה המוכרת, עם התה והלימון והשירים הישנים, אבל לא תמיד קל להיות לבד, ולא פשוט להכיר חברים חדשים, או למצוא פעילויות תרבות וחברה מעניינות.

 

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

ההבדל המהותי ביותר הוא שבית אבות מיועד לאוכלוסייה שנזקקת יותר לסיוע, בעוד דיור מוגן מתאים לבני גיל הזהב עצמאיים שחשוב להם להמשיך ולנהל חיים פרטיים ועצמאיים, אך בוחרים לעשות זאת בסביבה ייעודית תומכת.

דיור מוגן הוא מרכז מגורים המיועד לבני גיל הזהב, כאשר לכל דייר יש דירה מרוהטת ומאובזרת משלו. הדיירים נהנים מחיי חברה עצמאיים ומלאי פעילות: חוגים, חדר כושר, בריכה, אולם קולנוע, ספריה, חוגי התעמלות, הרצאות ואירועי תרבות ומגוון פעילויות שונות המיועדות לאוכלוסייה מבוגרת עצמאית.

לעומת זאת, בית אבות הוא מוסד בפיקוח משרד הרווחה אשר מותאם לאנשים הזקוקים לעזרה  סיעודית טיפולית.

בשניהם, גם בדיור המוגן וגם בבית אבות, נהנים מביטחון רפואי ופיזי 24 שעות ביממה, אוכל, שתיה, ניקיון וכביסה, שירותי אחזקה ופעילויות תרבותיות.

מה מתאים לי יותר, בית אבות או דיור מוגן?

אנשים שונים מחזיקים בדעות שונות, אבל אין כמו מראה עיניים, והדרך הטובה ביותר לבחור היא לבוא לבקר בדיור מוגן ובבית אבות שנראים לך מתאימים.

איך בודקים התאמה? נכנסים לאתרי האינטרנט ודפי הפייסבוק שנותנים המון מידע, כולל תמונות וסרטים, ובודקים:

  1. האם הם נותנים את השירותים שחשובים לך?
  2. האם הם קרובים לביתך ולסביבה המוכרת (או לילדים והנכדים…)?
  3. מה הפעילויות החברתיות והתרבותיות שהם מציעים?
  4. האם סגנון החיים שהם מציעים מתאים לך?
  5. אם תמיד חלמת ללמוד לרקוד, ברידג', היסטוריה או תנ"ך – זה יכול להיות זמן נפלא ללמוד משהו חדש. בחלק מהמקומות יש מכללות או קורסים שונים שמיועדים לגיל הזהב, תבדוק אם יש משהו שמעניין אותך.

לאחר שצמצמת את הרשימה למספר מקומות שמעניינים אותך, כדאי לצאת ולבקר בהם, אולי עם הילדים או עם חבר, ולהתרשם מהמקום: מה רמת השירותים, סגנון החיים, האווירה. אל תהסס לשאול את העובדים במקום וגם את הדיירים שאלות שונות, כדי שתוכל להיות בטוח שבחרת במקום המתאים עבורך.

מעבר לדיור מוגן או בית אבות הוא צעד מהותי עבורך, חשוב לקחת את הזמן, לבדוק אפשרויות שונות, לבחון היטב את ההתאמה לצרכים שלך, כך שתדע שבחרת את הטוב ביותר עבורך.

רוצה לעבור לדיור מוגן ולהישאר בתל אביב?

בית גיל הזהב ת"א הינו מוותיקי הדיור המוגן, ומאפשר מגורים בדירת סטודיו מפוארת או דירת 2 חדרים, מפוארת ומרוהטת, במרכז תל אביב. האווירה נעימה ומשפחתית ויש מגוון פעילויות תרבות ופנאי: ריקודים, טיולים, לימודים, חברים, חוגים, בריכה, חדר כושר, בית קולנוע, מסעדה, הופעות ועוד.

בבית גיל הזהב ת"א תוכל ליהנות מכל התמיכה שאתה צריך, עם כל העצמאות שאתה רוצה!

נשמע מעניין? השאר פרטים לתיאום פגישת היכרות.

קבלת שבת