השאירו פרטים
התקשרו

"לא טוב היות האדם לבדו"

קשר חברתי הוא ההיבט הבסיסי לקיום האנושי. ראיות מדעיות קובעות כי בידוד מבחינה חברתית מזיק לבריאות, ועלול להוביל להתפתחות מחלות וירידה בתוחלת החיים. בגיל מבוגר, חשוב להיות מעורב יותר בפעילויות או קבוצות חברתיות, על מנת להתגבר על התחושות הקשות ולמנוע בעיות בריאותיות.

לחיי החברה בדיור המוגן יכולה להיות תרומה משמעותית לשיפור תנאי חייו של המבוגר, ומכאן החשיבות הרבה שלהם. לכן, לפני בחירת דיור מוגן או בית אבות, רצוי לבדוק מהו סל השירותים החברתיים שמציע המקום. ככל שמגוון הפעילויות יהיה רחב ועשיר יותר, כך יעמדו בפני המבוגר יותר אופציות להנעים את זמנו, להעשיר את עולמו החברתי וכך גם יגדלו הסיכויים כי הוא יהיה בריא ומסופק מבחינה אישית וחברתית בפרק זה של החיים. הדיור המוגן מייצר תחושת ביטחון אצל בן הגיל השלישי בשתי רמות: ביטחון חברתי ובטחון אישי, לו הוא זקוק כאדם עצמאי.

ביטחון חברתי הינו הסיבה השכיחה ביותר בגינה עוברים אנשים לדיור המוגן.כאשר אנשים מתבגרים, וילדיהם עסוקים בחייהם האישיים, הם הופכים לפחות ספונטניים והבדידות לעיתים משתלטת על חייהם.

אנשים אשר היו רגילים כל חייהם להיות מוקפים בחברים, עמיתים לעבודה ובני משפחה, נותרים בודדים.הדיור המוגן מאפשר עבור אותם בני הגיל שלישי, ליצור לעצמם מעגל חברתי רחב, ולהיות בחברת אנשים בני גילם לאורך כל שעות היום.

בבית גיל הזהב ת"א לא תמצאו עצמכם לבד ותוכלו ליהנות במחיצת אנשים וחברים ככל שתחפצו. ניתן לעסוק במשחקים חברתיים, מלאכות שונות, ארוחות, מוסיקה, ריקודים ועוד.

פעילות, בעיקר פעילות בלתי פורמלית הנעשית במחיצת בני משפחה וחברים, תורמת לעלייה בשביעות הרצון מהחיים ומפחיתה את תחושת הבדידות. מחקרים שבחנו את השפעת חיי החברה על תהליך ההזדקנות מצאו, כי פעילויות תרבות מגוונות משפיעות לטובה על תהליך ההסתגלות להזדקנות עוד גילו המחקרים, כי קשרי חברות כנים וטובים מסייעים למבוגר להתמודד עם מצבי משבר ואף להירפא מהר יותר ממחלות.

ערב ריקודים בבית גיל הזהב