השאירו פרטים
התקשרו

ההבדלים בין מחלקה סיעודית בבית אבות לדיור מוגן

מידות חומרה לאדם סיעודי

סיעודי

אדם אשר אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי פעולות יומיומיות כמו לקום מהמיטה או מהכיסא, ללכת לבד, להתלבש, להתרחץ, לאכול ולשתות לבד.

סיעודי מורכב

בדומה לאדם סיעודי הנזקק לסיוע בביצוע פעילויות יומיומיות, סיעודי מורכב נזקק גם לסיוע רפואי צמוד ושימוש במכשור רפואי באופן יומיומי מהחשש להחמרה במצבו הבלתי מאוזן והחשש המתמיד לחייו.

תשוש נפש

אדם הלוקה בדמנציה – אלצהיימר או קושי בהתמצאות במרחב, הנזקק לשהייה במקום סגור ממנו אי אפשר לצאת ללא השגחה צמודה.

על פי מידות חומרה אלו בני המשפחה יכולים לבחור את המוסד המתאים ביותר לבן משפחתם הזקוק לסיוע. האפשרויות העומדות בפני בני המשפחות נעות בין דיור מוגן עם מחלקה סיעודית לבין בית אבות המכיל מחלקה סיעודית.

מה ההבדל בין דיור מוגן עם מחלקה סיעודית לבית אבות עם מחלקה סיעודית?

דיור מוגן נחשב לדיור אקסקלוסיבי עבור בני הגיל השלישי אשר יכולים לממן באופן עצמאי את מחייתם ללא סיוע מהמדינה (להוציא נתמכי משרד הביטחון וניצולי שואה הנהנים מתמיכה כספית גם אם הם מתגוררים בדיור מוגן) ונהנים מנוחות מרובה, איכות חיים וחיי תרבות נעימים ומגוונים, שירותי פיזיותרפיה ושלל אפשרויות המותאמות למצבו התפקודי והרפואי של הדייר.

בשנים האחרונות החלה מגמה בבתי הדיור המוגן להרחבת סל השירותים אותו נותנים לדיירי הבית ובתוך כך גם תפעול של מחלקה סיעודית, היתרונות למעבר למחלקה סיעודית בתוך דיור מוגן הינם: מעבר למקום חם וביתי, שירותי רפואה מעולים, מטפלים הנמצאים במחלקה הסיעודית לרשות הדיירים הסיעודיים (ללא צורך במטפלים זרים, חברות סיעוד או מטפלים פרטיים), שירותי אבטחה, אחזקה או כל צורך העולה המכוסה ע"י צוות המחלקה.

בדיור מוגן סיעודי האדם הסיעודי חש כי עוטפים אותו מכל עבר וגם במצב סיעודי מאפשרים לו ליהנות מחיי חברה ותרבות ושלל האפשרויות המותאמות למצבו עם אפשרות לפרטיות על פי בחירה.

ניתן להניח כי אדם המוכר כסיעודי יכול לבחור האם להיות בדיור מוגן עם מחלקה סיעודית הנותן לו הרגשה יותר חמימה עם אופציה לעצמאות יחסית והמשכיות באותה סביבת מגורים המוכרת. הכל בהתאם למצב בו האדם הסיעודי נמצא וליכולות הכלכליות שלו ושל בני משפחתו.

ההבדלים בין מחלקה סיעודית בבית אבות לדיור מוגן