השאירו פרטים
התקשרו

דיור מוגן יוקרתי בבתי האבות הנחשקים בארץ

עד לפני מספר שנים, היוו אפשרויות המגורים הסיעודיים לקשישים שיקוף של תמונת מצב עגומה מאד. בבתי אבות היו מיטות רעועות, חדרים עצובים וקודרים, רופאים ואחיות מזדמנים שאינם נמצאים במקום באופן קבוע, ישיבה חסרת מעש בחדרים ובחצר ותחושה אפורה כללית. בשנים האחרונות עבר תחום הדיור לקשישים מהפכה והיום יכולים אנשי גיל הזהב בארץ להנות מדיור מוגן יוקרתי, בו הם נהנים משירותים רפואיים ברמה גבוהה, טיפול מסור של צוות מקצועי מיומן, חדרים ודירות מרווחים וחיי חברה עשירים ומגוונים. הקשישים שבוחרים כיום באחד ממתחמי הדיון המוגן המפוזרים בארץ נהנים ממסגרת יומית ששמה דגש על פעילויות עשירות ושמירה על האנרגיה.

דיור מוגן יוקרתי – כל השירותים בתוך המתחם

עבור זוגות שהגיעו יחד לגיל הזהב או קשישים בודדים תהליך חיפוש דיור מוגן יוקרתי יותר ויוקרתי פחות, אינו תהליך קל. עזיבת הבית בו בדרך כלל חיינו במשך שנים ארוכות וגידלנו את משפחותינו היא פעולה לא קלה שמאגדת בתוכה הרבה מאד תהליכים רגשיים לא קלים. הדיור המוגן היוקרתי מספק אפשרות להתחיל פרק קל יותר בחיים, שכולל בעיקר מנוחה והנאה כשצוות העובדים במקום הוא זה שמבצע במקומם את כל הפעולות הביתיות המעייפות והמפרכות. הדירות והחדרים שמוצעים לקשישים הבוחרים בדיור מוגן יוקרתי מרווחים, נוחים ומתאימים לזוג או לבודדים. ניתן לארח בחופשיות בסלון, לצפות בטלוויזיה או לשכב במיטה נוחה ולהנות.

ממקלחת ושירותים נגישים

זוהי ההזדמנות של קשישים רבים לזכות בכל הפינוקים ולהנות מפעילויות שעד כה לא הצליחו להנות מהן והכל בתוך מתחם אחד, מוגן ונוח. לצד מגוון פעילויות, נהנים הקשישים משירותים כמו כביסה, ניקיון, אוכל איכותי, סיוע רפואי מקצועי ובית מרקחת. מתחמי דיור מוגן יוקרתיים רבים סמוכים למרכזי קניות גדולים שכוללים בתי קפה ומסעדות, כמו גם חנויות רבות, ומאפשרים לקשישים המתגוררים במתחם לצאת מהבית ולהנות מחיי חברה מחוץ לבית.

טיולים, ריקודים וחוגי ספורט – הכל ליד הבית

אחד היתרונות הגדולים של הדיור המוגן היוקרתי בישראל הוא אינספור הפעילויות שמתקיימות ביומיום ומטרתן היא אחת – להפעיל את בני הגיל השלישי ולאפשר להם לקיים חיי חברה עשירים. בין הפעילויות המתבצעות במתחמי הדיור המוגן היוקרתי כיום ניתן למצוא שיעורי יוגה, פלדנקרייז ופילאטיס, שיעורי ריקוד סלוני, שירה בציבור, הופעות סטנד אפ, חוגי ציור ויצירה, שיעורי אפייה ובישול ועוד. בנוסף, יוצאים הדיירים לטיולים מאורגנים בכל רחבי הארץ ואפילו לטיולי קשישים בחו"ל.

רפואה וסיעוד קרוב לבית

אין ספק כי לצד כל הפינוקים, ישנה חשיבות רבה לתחום הטיפולי והרפואי. במתמחי הדיור המוגן היוקרתי מוצעים לדיירים שירותים רפואיים נרחבים על בסיס יומיומי ועל בסיס שבועי. לצד שירותי רפואה גריאטרית בסיסיים, מגיעים אל מתחמים אלו רופאים מומחים בתחומי הגריאטריה המתקדמת, ראייה, שיניים ותחומים נוספים במהלך ימות השבוע. כמו כן, רבים ממתחמי הדיור המוגן מעסיקים באופן קבוע, במסגרת יומיומית או שבועית, מטפלים בפרקטיקות של רפואה משלימה כמו עיסויים, רפלקסולוגיה ודיקור סיני. בכל מתחמי הדיור המוגן בארץ ישנם שירותי סיעוד קבועים שמספקים תמיכה יומיומית לקשישים בעלי מוגבלויות ובעיות בריאותיות קלות וקשות כאחד.

ירוק בעיניים ותחושה בריאה של בית

מעבר לדיור מוגן, גם היוקרתי שביותר, הוא תהליך לא קל עבור קשישים שכל חייהם התרגלו לתנאים מסוימים. שירותי הדיור המוגן המתקדמים בארץ מאפשרים לקשישים רבים מעבר חלק יותר, בזכות שירותים רפואיים וסיעודיים מצויינים, פעילויות רבות, גינות ומתחמי ספורט, טיולים וחוגים, חברה של אנשים ובעיקר – תחושה של בית.

דיור מוגן עם חלל שינה מפנק