דיור מוגן – המלצות

המלצות על דיור מוגן

אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות בחייו של אדם בגיל השלישי הינה ההחלטה לעבור לדיור מוגן. הרצון והצורך לעבור לדיור מוגן הינה החלטה שלעתים הדייר/ת מקבלים על דעת עצמם בלבד ולעתים זו החלטה שמתקבלת באופן משפחתי בעזרת הילדים/ אחים וקרובים. אחת הסיבות המרכזיות אשר מניעות אדם לבצע את המעבר הינה – הבדידות. הקושי של להיות לבד ברוב שעות היום, כאשר החברים הולכים ומתמעטים והילדים עסוקים בחייהם , בעבודה ובילדים האפשרות לתת להורה את תשומת הלב הראויה היא לא תמיד אפשרית. הקושי שבלבות את הימים והערבים בבית לרוב מול הטלויזיה, כאשר חם מדי או קר מדי אנו מתעצלים ולא תמיד יכולים לצאת מהבית, יכול להוביל אותנו יחד עם תחושת הבדידות גם לדיכאון והתדרדרות גם במצב הבריאותי. לשמחתנו, קיימת היום האפשרות לעבור לדיור מוגן, הזדמנות שעם השנים האחרונות הולכת ותופסת תאוצה כמו כן גם המבחר הוא גדול ואפשרויות התשלום הן מגוונות.

דיור מוגן מציע לגמלאי/ת אפשרות לחיים נוחים עם מעטפת של בטחון, רפואה, פעילויות תרבות ועוד… כאשר אנו ניגשים לבחינת הנושא, עלינו לשים לב למספר דברים:

מיקום הבית – חשוב מאוד שהמיקום יהיה נוח ופרקטי לגמלאי , יהיה קרוב לצירי אוטובוס מרכזיים, לשופר מרכזי, לקופת חולים ובעצם לכל מה שחשוב במהלך חיי השגרה.

צוות – מאוד חשוב שצוות העובדים בדיור המוגן יהיה צוות ותיק, צוות מסור אשר ניתן להרגיש את החום והדאגה הניבטת מהם.

מוניטין – מאחר והיום יש הרבה דיורים מוגנים וזהו שוק שמאוד התפתח והתרחב, חשוב לבחון את היציבות של הבית, המוניטין הטוב והתחושה שאנו מפקידים את כספנו בידי קבוצה שהוכיחה את עצמה לאורך השנים ויש לה גב כלכלי וחוסן.

תרבות ופעילויות – נושא התרבות והפעילויות הינו נושא מאוד מרכזי, בפרט שאנו עוברים לדיור מוגן ומעוניינים "לחיות את החיים", מגוון אפשרויות לחוגים- פיסול, ציור, תכשיטנות, התעמלות, פילאטיס, ועוד. בנוסף יש הרצאות, מכללת השחר, ערבי ריקודים כל שבוע, קבלת שבת, שבתות תרבות ועוד.

מבנה הבית – כאשר אנו עוברים לדיור מוגן חשוב שההתניידות בתוך הבית תהיה נוחה ונגישה, יש לעתים דיורים מוגנים עם שטח פנים רחב מאוד, דבר שמקשה על הדייר להתנייד בתוך הבית, צריך ללכת הרבה או לחלופין להמתין לבואה של קולנועית אשר מסייעת בניוד ממקום למקום. בבית גיל הזהב ת"א הבית בנוי לגובה עם מעליות רחבות ידיים כך שניתן רק בעליה/ירידה במעלית להגיע לכל מקום. גם בקומות ההתניידות היא מאוד נוחה והמרחק של הדירה האחרונה במסדרון, מאוד קרובה למעלית, דבר המאפשר התניידות קלילה ופשוטה בין כל השטחים הציבוריים בבית.

מרכז מסחרי – למרגלות הבית שוכן מרכז מסחרי שיש בו ה-כ-ל, מספרה, שופר, חנות ירקות, בית מרקחת, בית קפה וכל מה שצריך.

ניתן לצאת מהבית עם עגלת הקניות ולהגיע לשופר ממש בקלות, 2 בנקים מרכזיים נמצאים במרכז ואין שום צורך להתרחק על מנת לקבל את כל השירותים ולבצע את כל הסידורים.

יש להגיע לפגישה אישית בבית ולהתרשם במו עינינו כחלק מסקר השוק שאנו עורכים בבואנו לעשות החלטה כה חשובה!

התקשרו עוד היום לתיאום פגישה אישית וסיור בבית. 03-6300800