השאירו פרטים
התקשרו

דיור מוגן – דברים שחייבים לדעת

כאשר אנו ניגשים לאחת ההחלטות המשמעותיות בחיינו, יש מספר דגשים שנתייחס אליהם. מכיוון שהיום המגוון הוא רחב ויש כל כך הרבה הצעות בבתי דיור מוגן שונים, חשוב לשים לב למספר דגשים חשובים שעשויים להטות את ההחלטה לכאן או לכאן.

לכאורה רוב הדיורים המוגנים מציעים את אותה מעטפת: שירותי רפואה, פעילויות, דירה מעוצבת, שירותי כביסה, סל שירותים וכו', אבל יש מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם באופן מיוחד כאשר מתרשמים מהמקום:

  • מיקום – עד כמה המיקום מרכזי? עד כמה ישנם צירי תחבורה קרובים בקרבת מקום וניתן להגיע ממקום למקום? בית גיל הזהב ת"א ממוקם על גבול גבעתיים, בלב תל אביב כאשר יש מגוון צירי תחבורה בקרבת מקום .
  • מרכז מסחרי – יש לשים לב שיש מרכז מסחרי נוח ונגיש מתחת לבית וניתן להגיע בקלות למספרה, בנק, חנות בגדים וכל מה שצריך. בבית גיל הזהב ת"א יש מרכז מסחרי עם ה-כ-ל!
  • פארק ירוק – אחד הבילויים המהנים ביותר הם לטייל ביום שמשי ונעים בפארק ירוק עם חבר/ה ולשבת על הספסל בשמש! לכן חשוב מאוד לבדוק שיש מקום נגיש ונוח לטייל . סביב בית גיל הזהב ת"א ניתן לטייל בפארק רחב ידיים וירוק!
  • צוות – כל בית יעיד על עצמו שהצוות שלו הוא צוות מקצועי ואדיב, ואכן ברוב המקרים זהו אכן המצב, אבל כאשר מגיעים לבית גיל הזהב ת"א ונתקלים בצוות המסור והותיק מיד מבינים שהגעתם למקום אחר. הצוות משדר חמימות ונעימות שלא תרגישו בשום בית!
  • מועדון פעילויות – מלבד הפעילויות הרגילות של הבית ולוח הפעילות הגדוש, חשוב לדעת שיש גם מועדון פעילויות שמשלב פעילות לילה ולא רק עד השעה 20:00. כמו למשל מועדון הריקודים שיש בבית גיל הזהב ת"א שמאפשר לכל מי שרוצה להנות ממוסיקה ובילוי לילי להנות החל מ 19:30 ועד השעות הקטנות של הלילה….
  • מסעדה שמגישה 3 ארוחות ביום – ברוב הדיורים המוגנים, הארוחה היחידה שמוגשת במהלך היום הינה ארוחת הצהריים, וחשוב לדעת שכאשר רוצים לעבור לדיור מוגן ומעוניינים לשפר את איכות חיינו וכלל לא להתעסק בהכנות ובבישול חשוב שתהיה לנו את האפשרות לסעוד 3 ארוחות ביום וגם בסופי שבוע וחגים כפי שיש בבית גיל הזהב ת"א.
  • רצף טיפולי – על מנת שנהיה בראש שקט ורגוע שאם חלילה יש ירידה תפקודית במצב בריאותנו יש לנו לאן ללכת, חשוב שנדע שיש גם מחלקה סיעודית וגם מחלקה תומכת בבית דיור מוגן אליו נעבור . בבית גיל הזהב ת"א קיימת מחלקה סיעודית בראשותו של פרופ' אדונסקי וכמו כן מחלקה תומכת המאפשרת לדיירים להעזר בסל תמיכה חלקי או מלא.
דיור מוגן או בית אבות