שנה גודל טקסט
     
fb-icon

מעוניינים במידע נוסף?

דוא"ל

במסגרת דיור מוגן של בית גיל הזהב בתל-אביב אתם אף פעם לא לבד
פייסבוק בית גיל הזהב ת"א

הכנה לבדיקת קולונוסקופיה

בדיקת קולונוסקופיה היא אמנם אחת הבדיקות השגרתיות בעולם הרפואה, אבל היא בהחלט דורשת הכנה מראש. לצד הבירוקרטיה של קבלת טופס הפנייה, הזמנת תור במרפאה בבית החולים ושאר התהליכים הברורים מאליו, יש הכנה לבדיקת קולונוסקופיה שהיא רפואית וחשובה ובלעדיה לא ניתן לבצע את הבדיקה.

 

הכנה שנמשכת מספר ימים

 

הכנה  לקולונוסקופיה מתחילה למעשה שלושה ימים לפני הבדיקה, לכן אם אתם יודעים שלא תוכלו לעמוד במה שכלול בהכנה, בעיקר בשינוי התזונתי, מומלץ לדחות את הבדיקה לשבוע בו אתם חופשיים ופנויים יותר. שלושה ימים לפני בדיקת קולונוסקופיה, תצטרכו להתחיל בתהליך שמטרתו ריקון של המעי הגס מפסולת. את ההכנה הזו ניתן לבצע על ידי נטילת תרופות שתפקידן להתחיל את תהליך הריקון של המעי הגס.

 

לצד נטילת התרופות האלו, ינחו אתכם הרופאים מה מותר ומה אסור לאכול לפני בדיקת קולונוסקופיה. שלושה ימים לפני הבדיקה צריך להפסיק לאכול פירות וירקות טריים או מבושלים ודגנים מלאים, גם קטניות כמו שעועית או עדשים צריך להפסיק לקחת.

 

יום לפני הבדיקה

 

ביום שלפני הבדיקה למעשה מגיע השלב הקריטי ביותר בתהליך הכנה לבדיקת קולונוסקופיה. השלב הזה הוא למעשה הריקון של המעי הגס. הכנה מתבצעת על ידי נטילת חומרים משלשלים. החומרים מגיעים בכמוסות או שקיות שמערבבים עם מים. אחרי שתיית החומר, צריך לשתות הרבה מאד מים ולהמתין. הצורך לרוץ לשירותים ולרוקן את הקיבה יגיע עם השעות שיחלפו. בכל מקרה, ביממה שלפני בדיקת קולונוסקופיה, תרגישו שלשול חריף שיימשך מספר שעות.

 

רבים משתמשים כיום גם בחוקן כדי לרוקן את הקיבה לפני בדיקת קולונוסקופיה. מכונים רבים מציעים לבצע את החוקן ומומלץ להתייעץ ולבדוק מה דרוש כדי לעבור את התהליך ביום שלפני הבדיקה. היתרון בפעולת החוקן הוא הוצאה של תוכן הקיבה והמעי הגס במהירות, תוך חצי שעה בממוצע.

 

 

הכנה לבדיקת קולונוסקופיה ביום שלפני הבדיקה כוללת גם שינוי תזונתי נוסף. מעתה ואילך צורכים בעיקר נוזלים ופחות מזון מוצק, זאת כדי להקל על הפעילות של מערכת העיכול ולנקות אותה.

 

 

הכנה ביום הבדיקה

 

ביום הבדיקה תגיעו בצום לבית החולים. הצום צריך להתחיל שש שעות לפני הבדיקה, אך בשעתיים הראשונות ניתן לשתות נוזלים. לאחר שעתיים יש להפסיק לשתות נוזלים ולהיות בצום מוחלט. במידה והשלשולים ממשיכים גם לאורך יום הבדיקה צריך ליידע את הרופא והוא ישקול האם לבצע את הבדיקה.

 

באופן כללי הכנה לבדיקת קולונוסקופיה דורשת שינוי בהרגלים – לצד שינוי תזונתי חשוב להוריד באופן משמעותי את כמויות שתיית הקפה ולעבור לשתיית תה ירוק, כדאי להפחית בסוכרים ובשומנים. במידה ואנחנו נוטלים תרופות מסוימות, מומלץ להתייעץ עם הרופא בזמן הזמנת התור ולקבל הדרכה האם יש צורך להפסיק לקחת את התרופות לפני הבדיקה או שניתן להמשיך ולקחת כרגיל. לאחר הבדיקה ניתן לחזור לאכול מזון מוצק וליטול את התרופות שנטלנו לפני הבדיקה. 

 

בהצלחה מבית גיל הזהב.

 

 

הדפסשלח לחבר

כתבות נוספות

בית גיל הזהב - דיור מוגן תל אביב

בית גיל הזהב ת"א - דיור מוגן  המוביל בישראל,  מאפשר לאוכלוסיית הגיל השלישי המשך ניהול אורח חיים עצמאי ופעיל בדירה נוחה ומרווחת, לצד אפשרות בחירה להשתתף במגוון פעילויות תרבותיות וחברתיות וקבלת שירותים יחודיים לאוכלוסיית המבוגרים של בתי אבות. בית גיל הזהב - דיור מוגן תל אביב - הינו בית האבות לגיל השלישי הראשון בישראל שהגשים את תפיסת הדיור המוגן - תפיסה הדוגלת ביצירת סביבת מחיה תומכת ומגנה המאפשרת לאוכלוסית גיל הזהב לנהל אורח חיים עצמאי, משמעותי ומהנה.

בית גיל הזהב ממוקם בליבה של תל אביב, בצמוד למרכז סחר הומה הכולל סופרמרקט, בנק, מספרה ושירותים נוספים. מיקומו של בית דיור מוגן בתל אביב מאפשר לדייריו בני הגיל השלישי גישה מהירה למרכזי תרבות ופנאי כמו גם לחוף הים ולתחבורה ציבורית. הצוות המקצועי הוא הטוב מסוגו בארץ והוא אמון על מתן שירות מקצועי ויחס אישי חסר פשרות.

בבית גיל הזהב - דיור מוגן תל אביב -   דיור מוגן לעצמאיים , דיור מוגן תומך וגם מחלקה סיעודית הפועלת ברשיון ובפיקוח משרד הבריאות.
ההתלבטות בין בית אבות לבית דיור מוגן לטובת הורינו או קרובינו בני הגיל השלישי, גיל הזהב, מחייבת תהליך בדיקה יסודי ואחראי. צוות בית גיל הזהב - דיור מוגן תל אביב - מזמין אתכם לסיור בבנין וישמח לארח את יקיריכם לתקופת ניסיון. דיירינו מוכחים לנו בכל שעה שדיור מוגן - ובית גיל הזהב בפרט - הוא הבחירה המכובדת והטובה ביותר עבור האנשים היקרים לכם ביותר.

העצמאות ממנה נהנים הדיירים בבניין, שפע הפעילויות החברתיות והתרבותיות, הקשרים שנוצרים עם חברים חדשים והתמיכה המתמדת, מבססים את בית גיל הזהב בתל אביב כבית הדיור המוגן האיכותי והמוביל בישראל.
בית גיל הזהב ת"א שייך לחברת בית הזהב בע"מ.

The Golden Age House T"A

The Golden Age House - Assisted living in the heart of Tel Aviv, Israel's leading

The Golden Age House provides affordable, high quality housing with specially designed amenities and variety of personal services appealing to the needs and desires of senior citizens within an innovative residential environment

The Golden Age House
Assisted living independent, assisted living supports & nursing department,
operating in licensed and supervised by the Ministry of Health.
The Golden Age House TA belonged to the Golden House Ltd.

עבור לתוכן העמוד
דיור מוגן | בית אבות סיעודי | בית אבות | דיור תומך